Založ si blog

Na Kotlebovej kandidátke nácko Rogel s vínkarom Cuperom a ďalší. . .

Akosi sa mi pri potulkách po internete dostala do rúk kandidátka strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Zo zaujímavosti som si išla pozrieť, s kým po boku by chcel Marian Kotleba parlamentovať, pokiaľ by marcové voľby dopadli pre jeho stranu úspešne. Po prečítaní kandidátky som zostala mierne zaskočená. Nie všetky informácie v blogu viem na základe môjho rozhľadu, pomohla som si internetom.

č. 25 – doc. JUDr. Ján Cuper, CSc.

O plytkosti názorov a charaktere tohto človeka vedia asi všetci, ktorí zažili na pôde niektorej vysokej školy jeho prednášky. Neustále zakomplexované verbálne útoky najmä voči Maďarom a ženám (s dvomi promilami pod čapicou) ho pre Kotlebovu stranu priam predurčujú. Zaujímavé na jeho kandidatúre je však najmä to, že hoci sa Kotleba snaží vyzerať ako bojovník proti politickej mafii (rodinkárstvo však pokladá zrejme za základ správneho vládnutia), na kandidátku si dosadí človeka, ktorý stál po boku Vladimíra Mečiara v časoch, keď sa politické špičky správali podobne ako talianska mafia. Cupera „preslávila“ aj autohavária, ktorú spôsobil podľa slov svedkov na mol opitý (on sám potvrdil konzumáciu 2 deci orešanského).

Ján Cuper (foto zdroj: www.pravda.sk)

Ján Cuper (foto zdroj: www.pravda.sk)

č. 44 – Mgr. Rastislav Rogel

Bývalý frontman nazipopových kapiel Krátky proces a Juden Mord (názov zrejme netreba prekladať), nie veľmi úspešný herec, model značky Eighty Eight (88 v angličtine, 88 je šifra pre pozdrav Heil Hitler) dnes údajne manažér reštaurácií (zdroj: kandidátka). Kandiduje pod číslom 44, ktorí náckovia používajú ako skrytú skratku pre označenie oddielov SS. V minulosti bol viac krát trestne stíhaný, naposledy v roku 2008 za útok na bratislavský bar.

Rastislav Rogel (foto zdroj: internet)

Rastislav Rogel (foto zdroj: internet)

č. 65 – Marek Kotleba

Brat Mariana Kotlebu, kedysi majiteľ obchodu s neonacistickým oblečením (za čo bol odsúdený), dnes vykonáva neurčitú funkciu na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja. Podľa postavenia na kandidátke s ním však brat Marian po voľbách veľmi nepočíta.

Marek Kotleba (vľavo) s Bratom Marianom na Úrade BB SK. (zdroj foto: www.bystricoviny.sk)

Marek Kotleba (vľavo) s Bratom Marianom na Úrade BB SK. (zdroj foto: www.bystricoviny.sk)

č. 87 – Mgr. Marián Mišún

Bývalý príslušník mestskej polície v Trnave (neskôr bol vyhodený). Futbalový chuligán, neonacista, organizátor rôznych pochodov. Viacnásobne trestne stíhaný na Slovensku aj v Českej republike.

Marián Mišún (zdroj foto: internet)

Marián Mišún (zdroj foto: internet)

č. 88 – Marián Magát

Predseda neonacistickej Akčnej skupiny Vzdor Kysuce. Podľa internetového zdroja sa netají svojim obdivom k Adolfovi Hitlerovi a popieraním holokaustu (označuje ho za podvod). Viacnásobné stíhaný za propagáciu neonacizmu.

Marián Magát (zdroj foto: internet)

Marián Magát (zdroj foto: internet)

To je 5 vybraných kvietkov, ktorí sú aspoň trochu mediálne známi. To, že sa o ostatných veľa nevie neznamená, že nie sú podobní. Marian Kotleba sa už mohol čo to priučiť počas svojho županovania v banskobystrickom kraji (ktorým sa podľa môjho názoru politicky pochoval), namiesto toho však zostavil kandidátku z náckov a ľudí ako je Ján Cuper (či by mal za Kotlebovcov záujem kandidovať normálny človek, je však otázne). Či to bol dobrý krok a či takýto ľudia slovenskému voličovi imponujú sa dozvieme už čoskoro.

V Nemecku desaťtisíce imigrantov bez slova opustilo pridelené ubytovne

29.02.2016

Zaujímavá správa prišla z Nemecka. Podľa tamojších úradov vyše 130 tisíc ilegálnych imigrantov, ktorí sa minulý rok zaregistrovali v Nemecku, opustilo pridelené ubytovne. Nikoho sa nepýtali. viac »

Začína sa „utečenecká“ sezóna, Európa robí mŕtveho chrobáka

24.02.2016

Podľa správ, ktoré sa pomaličky cez nie veľmi ochotné médiá dostávajú na verejnosť sa s postupným predjarným oteplovaním zvyšuje aktivita ilegálnych imigrantov, ktorí však v médiách viac »

Vysokoškolskí učitelia v štrajku – na smiech, či na plač?

15.02.2016

Ako dnes písala Pravda, učitelia vysokých škôl prevzali štrajkovú štafetu. Nedalo mi nenapísať k tomu par riadkov. Kým učitelia na základných a stredných školách sa konečne vrátili k viac »

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 111476x
Priemerná čítanosť článkov: 6967x

Autor blogu

Kategórie