Akosi sa mi pri potulkách po internete dostala do rúk kandidátka strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Zo zaujímavosti som si išla pozrieť, s kým po boku by chcel Marian Kotleba parlamentovať, pokiaľ by marcové voľby dopadli pre jeho stranu úspešne. Po prečítaní kandidátky som zostala mierne zaskočená. Nie všetky informácie v blogu viem na základe môjho rozhľadu, pomohla som si internetom.
O plytkosti názorov a charaktere tohto človeka vedia asi všetci, ktorí zažili na pôde niektorej vysokej školy jeho prednášky. Neustále zakomplexované verbálne útoky najmä voči Maďarom a ženám (s dvomi promilami pod čapicou) ho pre Kotlebovu stranu priam predurčujú. Zaujímavé na jeho kandidatúre je však najmä to, že hoci sa Kotleba snaží vyzerať ako bojovník proti politickej mafii (rodinkárstvo však pokladá zrejme za základ správneho vládnutia), na kandidátku si dosadí človeka, ktorý stál po boku Vladimíra Mečiara v časoch, keď sa politické špičky správali podobne ako talianska mafia. Cupera „preslávila“ aj autohavária, ktorú spôsobil podľa slov svedkov na mol opitý (on sám potvrdil konzumáciu 2 deci orešanského).
Bývalý frontman nazipopových kapiel Krátky proces a Juden Mord (názov zrejme netreba prekladať), nie veľmi úspešný herec, model značky Eighty Eight (88 v angličtine, 88 je šifra pre pozdrav Heil Hitler) dnes údajne manažér reštaurácií (zdroj: kandidátka). Kandiduje pod číslom 44, ktorí náckovia používajú ako skrytú skratku pre označenie oddielov SS. V minulosti bol viac krát trestne stíhaný, naposledy v roku 2008 za útok na bratislavský bar.
Brat Mariana Kotlebu, kedysi majiteľ obchodu s neonacistickým oblečením (za čo bol odsúdený), dnes vykonáva neurčitú funkciu na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja. Podľa postavenia na kandidátke s ním však brat Marian po voľbách veľmi nepočíta.
Bývalý príslušník mestskej polície v Trnave (neskôr bol vyhodený). Futbalový chuligán, neonacista, organizátor rôznych pochodov. Viacnásobne trestne stíhaný na Slovensku aj v Českej republike.
Predseda neonacistickej Akčnej skupiny Vzdor Kysuce. Podľa internetového zdroja sa netají svojim obdivom k Adolfovi Hitlerovi a popieraním holokaustu (označuje ho za podvod). Viacnásobné stíhaný za propagáciu neonacizmu.
To je 5 vybraných kvietkov, ktorí sú aspoň trochu mediálne známi. To, že sa o ostatných veľa nevie neznamená, že nie sú podobní. Marian Kotleba sa už mohol čo to priučiť počas svojho županovania v banskobystrickom kraji (ktorým sa podľa môjho názoru politicky pochoval), namiesto toho však zostavil kandidátku z náckov a ľudí ako je Ján Cuper (či by mal za Kotlebovcov záujem kandidovať normálny človek, je však otázne). Či to bol dobrý krok a či takýto ľudia slovenskému voličovi imponujú sa dozvieme už čoskoro.